2019/2020. õppeaastal pakub Tallinna Õismäe Gümnaasiumis alates 9. septembrist 2019 tasulist pikapäevarühmateenust 1. klasside õpilastele kell 12-16.
Teenuse tasu kehtestatakse Tallinna Haridusameti hinnakirja järgi. Hetkel kehtib 10.05.2019 käskkiri nr HA-4/32, mille kohaselt maksab üks tund 1,15 eurot. Lapsevanem tasub lapse reaalselt pikapäevarühmas veedetud aja eest. Arvestust peetakse täistundides. Arve esitab lapsevanemale Tallinna linn. (.doc)
Pikapäevarühma tasu maksmise blankett (.doc)
Kell 13.50 on õpilastel võimalik süüa täiendavat tasulist koolilõunat.
Pikapäevarühma töökorralduse alused
Õpilane võetakse pikapäevarühma lapsevanema (eestkostja) kirjaliku avalduse alusel. Pikapäevarühm võimaldab õpilasele tuge ja järelevalvet õppetööst vaba aja sisustamisel ning koduste õpiülesannete täitmisel. Pikapäevarühma töö planeerimisel ja korraldamisel juhindub pikapäevarühma õpetaja kooli õppe- ja kasvatustegevuse üldistest eesmärkidest. Pikapäevarühma õpetaja planeerib pikapäevarühma töö ja tagab pikapäevarühma päevakava täitmise. Pikapäevarühma kasvatustöö arvestust peab õpetaja “Pikapäevarühma päevikus”. Pikapäevarühma õpilased võivad pikapäevarühmast lahkuda õpetaja teadmisel ja loal, kui on eelnev kokkulepe lapsevanemaga (eestkostjaga).
Kõikide pikapäevarühma töökorralduses tekkivate küsimustega palun pöörduda huvijuhi Getter Kiisk poole meiliaadressil getter.kiisk[ät]oismae.edu.ee Tasulise pikapäevarühma päevakava
12.00-12.45 Kogunemine, mängud klassis Pikapäevarühma kodukord
Pikapäevarühma õpilase rühmast lahkumise kohta (kui õpilane lahkub muul ajal, kui lapsevanema avalduses märgitud) peab õpilase päevikus olema lapsevanema kirjalik teatis. Kui pikapäevarühma õpilane lahkub rühmast, siis teatab ta sellest õpetajale. Pikapäevarühmas käiv õpilane on kohustatud kinni pidama pikapäevarühma kodukorrast. Pikapäevarühma õpilane on kohustatud hoidma korda oma isiklikes asjades.
Pikapäevarühma õpilane on kohustatud hoidma ja kasutama säästlikult kooli vara: raamatud, mängud, ajakirjad, elekter jne. Pikapäevarühma õpilane peab käituma viisakalt, tervitades kooli õpetajaid, personali ja külalisi, ei ole lärmakas ja agressiivne, ei jookse koolimajas ringi. Pikapäevarühma õpilane kasutab kooli ruume (vahetunni jalutusruum, arvutiklass, aula, võimla jne) kokkuleppel pikapäevarühma õpetajaga. Pikapäevarühma õpilane mängib rühma tegevuse ajal ainult kooli õuel, järgides seejuures hea käitumise tavasid (ei loobi prahti maha, suhtub hoidvalt loodusesse jne). Pikapäevarühma õpilane liigub jalutuskäikudel ja õppekäikudel ainult koos pikapäevarühma õpetajaga ja järgib hea käitumise tavasid.
Viimati muudetud: 28.08.2019 |